Rolovací vrata z profilu RH77M

Rolovací vrata *Required step

Rolovací garážová vrata – jsou vrata, která se rolují do svitku. Základní význam rolovacích vrat spočívá v zabezpečení stavebních otvorů vrat a dveří před neoprávněným vstupem do místnosti. Pohyblivé křídlo, z něhož vrata sestávají, se navíjí na buben jako svitek. Samotný buben je umístěn v ochranné skříňce. Existují dva způsoby montáže rolovacích vrat – zvenčí a uvnitř stavebního otvoru. Rolovací vrata mohou být natřena různými barvami. Taková vrata nejenže zabezpečí, ale i zkrášlí jakoukoliv místnost.

Rolovací vrata mají řadu významných vlastností, podmiňujících jejich velkou popularitu:

 • Kompaktní velikosti. Při použití těchto konstrukcí se problémy racionálního využití plochy řeší velmi snadno. To je spojeno s tím, že se otevírají a zavírají vertikálně a nezabírají dodatečný prostor jak vně, tak i uvnitř místnosti.
 • Možnost provozu za jakýchkoliv klimatických podmínek. Za předpokladu správné instalace u rolovacích vrat odpadá problém s náledím a zasekáváním křídla v důsledku mrazu.
 • Jednoduchá a rychlá montáž. Instalace rolovacích vrat se provádí podle technologie zabudováním do stavebního otvoru jak uvnitř, tak i vně místnosti, přičemž velikost konstrukce se vypočítává během procesu přípravy, což značně zjednodušuje montážní práce.
 • Snadnost ovládání jak v automatickém režimu, tak i při ručním otevírání a zavírání, přičemž proces netrvá dlouho (kolem 10 vteřin).
 • Relativně nízké stavební náklady. Díky nízké ceně mohou rolovací vrata používat jak podnikatelé, tak i majitelé malých garáží.
 • Trvanlivost a spolehlivost. Dané ukazatele zajišťují minimální počet konstrukčních prvků, které se současně liší odolností proti atmosférickým srážkám a odolností vůči mechanickému namáhání.
 • Univerzálnost. Tyto konstrukce mohou být instalovány do stavebních otvorů jakékoliv šířky a výšky a také do těch, které mají nepravidelné (atypické) tvary. Přesnost prováděných prací závisí na odborníkovi, provádějícím zaměřování. Pokud je kalkulace správná, budou vrata zajišťovat zabezpečení prostoru na požadované úrovni.
 • Malá hmotnost konstrukcí. Díky tomuto ukazateli rolovací vrata nepředstavují dodatečnou zátěž na stěny budovy.

Způsoby montáže:

 • Montáž na otvor. K montáži na otvor není potřeba pracná příprava stavebního otvoru. Buben s rolovacím křídlem a konzole se instalují nad stavebním otvorem a vedoucí profily – po jeho obou stranách. Zavřená vrata kompletně uzavírají stavební otvor a nacházejí se prakticky v jedné rovině s povrchem stěn.
 • Vestavná montáž. Vestavná montáž umožňuje rozmístit všechny prvky rolovacích vrat ve stavebním otvoru.
 • Typ montáže
 • Rozměry otvoru
 • Barva
Pokračovat
 

Společnost DoorCz nabízí rolety, které splňují evropské standardy kvality a bezpečnosti a jsou uzpůsobeny pro použití v různých klimatických podmínkách. Roleta se používá k ochraně otvorů před vloupáním a nepříznivých povětrnostních podmínek, vytváří pohodlí v prostorách zvýšením tepelné a zvukové izolace.

Všechny komponenty rolovacích vrat DoorCz se vyrábí na moderních automatizovaných linkách s použitím vybavení od předních světových výrobců. Všechny kovové části jsou pozinkované nebo lakované, což zajišťuje odolnost proti korozi a odolnost vůči nepříznivým účinkům agresivního prostředí, a celkově prodlužuje životnost rolovacích vrat.